Madrac Pesaro s bonell oprugama, izrađenim od visokokvalitetne žice visoke izdržljivosti, osigurava optimalan protok zraka. Svakim pokretom se zrak se „uvlači“ u unutrašnjost madraca, što je jači pritisak, to je veći otpor koji pruža površina opruge. Ako je opterećenje manje bonell opruga će imati relativno manji otpor. Bonell jezgra je okružena poliuretanskom pjenom T25, koju karakterizira visoka čvrstoća i otpornost na deformacije.
Prošivena navlaka Aloe Vera ima jedinstvena antialergijska i antibakterijska svojstva, izrađena je od posebnih vlakana i impregnirana ekstraktom lista aloe koji ubrzava cirkulaciju krvi, nježan je za kožu i štiti od prekomjernog razvoja grinja. Model je pogodan za sunčane dijelove interijera jer savršeno upija UV zrake. Sastav: 100% poliester s dodatkom ekstrakta lista aloe vere.
Svojstva: antialergijski, prozračan, mekan na dodir, otporan na prljavštinu, otporan na rastezanje, pruža dobru prozračnost, periv na 30°C.
- Navlaka se skida i pere na (30°C)
- Visina: 15 cm
- Tvrdoća: H3 - srednje tvrda
- Madrac s dvije strane udobnosti: Da
- Zaštita od grinja: Da
- Antialergijska navlaka: Da
- Sastav: poliuretanska pjena T25
-
BONELL VZMETI
Izdelana iz visokokakovostne žice s povečano vzdržljivostjo. Zagotavljajo pravilno kroženje zraka – med vsakim gibanjem se v notranjost »črpa« zrak. Zanje je značilno, da močnejši kot je pritisk, večji upor zagotavlja površina vzmeti. Če je tlak nizek, ima bonelova vzmet relativno majhen upor.
- POLIURETANSKA PJENA
Visokokvalitetna pjena je dodatno punilo za madrac, a karakterizira ju visoka otpornost na deformacije i savijanje. Omogućuje pravilnu prilagodbu tijelu, prozračne je strukture, fleksibilna je i elastična.
- SLOJ PREGRADE
Prirodna zaštita koja odvaja oprugu od sloja pjene. Prirodni filc može značajno produžiti vijek trajanja madraca, također jača njegovu strukturu. Prednost filca je i visoka fleksibilnost, te prianjanje na zadanu površinu.
Materijali koji se koriste za izradu madraca su različite vrste poliuretanske pjene, lateksa, viscolateksa itd. Radi se o proizvodima s visokim koeficijentom kompresije i elastičnosti, stoga proizvođač zadržava pravo na negativnu i pozitivnu toleranciju od +/- 2% za širinu i dužinu madraca te +/- 1 cm za njegovu visinu.